Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 9 w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Otwarcie pracowni biologiczno - chemicznej

Doczekaliśmy się. Mamy pracownię biologiczno-chemiczną.

Dnia 11 marca 2009 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologiczno-chemicznej

w naszej szkole.

Swoją obecnością uświetniły je panie: Iwona Bugajska - wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Małgorzata Medyk - dyrektor Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego
w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, Elżbieta Łowicka - wizytator z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Katarzyna Wiewiórowska z Działu Zasobów Oświatowych Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

Pani dyrektor Krystyna Szumilak, witając przybyłych, złożyła na ich ręce podziękowania za wsparcie
w przeprowadzeniu remontu i wyposażeniu pracowni w niezbędną bazę dydaktyczną. Goście mieli okazję nie tylko obejrzeć efekt remontu, ale także zobaczyć, jakie możliwości stwarza nowoczesny sprzęt obserwując zajęcia  biologii i chemii, na które zostali zaproszeni.

Podczas lekcji na temat: „Budowa i funkcja tkanki nabłonkowej” wykorzystano tablicę interaktywną, rzutnik multimedialny, komputer oraz obserwacje mikroskopowe. Lekcję pokazową przeprowadziła nauczycielka biologii pani Urszula Solska. Temat lekcji chemii brzmiał: „Podział tlenków pod względem ich charakteru chemicznego”. Nauczycielka chemii pani Elżbieta Fyda skorzystała z tablicy interaktywnej, telewizora LCD, VHS+DVD, projektora multimedialnego, oraz komputera, ale pracownia stwarza także wiele innych możliwości, gdyż została wyposażona między innymi w dygestorium, elektrolizer, stanowiska do ćwiczeń uczniowskich.

Bankiet na zakończenie stał się okazją do podziwiania osiągnięć uczniów, poznających arkana sztuki kulinarnej w naszej szkole.

Zdjęcia w galerii

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
X